Riga, Latvia

Nevalstiska organizācija “Amnesty Latvija”, kas darbojas caur nevalstisku organizāciju “Amnesty Norway”  sadarbībā ar tīklu “Eiropieši pret afgāņu deportācijām (Europeans against Afghan deportations) ” š.g. 18. februārī rīko piketu “Nesūtiet prom afgāņus!” (“Don’t send Afghans back!”) kampaņas ietvaros netālu no Brīvības pieminekļa, pie veikala “Reserved” Kaļķu ielā.

Plānotais sākuma laiks ir plkst. 13.00 un beigu laiks – 14.00.

Pasākuma mērķis ir solidarizēties ar tiem afgāņu bēgļiem, kurus  Eiropas valstis izraida atpakaļ uz Afganistānu, kas savukārt nekādā ziņā nevar tikt uzskatīta par drošu vietu, kā arī šādā veidā vērst Eiropas valstu valdību uzmanību uz to, ka šāda izveidojusies prakse attiecībā uz afgāņu bēgļiem ir absolūti nepieļaujama.

Afganistānā joprojām notiek militārs konflikts. Ir ievainoti vai nogalināti desmitiem tūkstošu civiliedzīvotāju, un liela sabiedrības daļa ir pakļauta papildus riskam ciest citus nopietnus cilvēktiesību pārkāpumus, tādus kā spīdzināšana un vajāšana. Neviena Afganistānas teritorijas daļa nevar tikt uzskatīta par drošu. Eiropas valstis un Eiropas Savienība ir izvēlējušās neredzēt un nepamanīt šīs briesmas. Pašlaik uz Afganistānas pleciem ir uzkrauts milzīgs spiediens, lai tā uzņemtu atpakaļ tos, kas no Eiropas valstīm izraidīti. “Amnesty International” uzstāj, ka visas šīs izraidīšanas ir jāpārtrauc līdz brīdim, kad cilvēki varēs droši Afganistānā atgriezties, nebaidoties par savām dzīvībām.

 

https://www.facebook.com/events/1255759674524903/

 

Date/Time
Date(s) - 18/02/2018
1:00 pm - 2:00 pm

Location
Riga, Latvia

Organizer
Elina
elina.dice@gmail.com

Loading Map....

Leave a Comment

Your email address will not be published.